• Wpisów: 212
 • Średnio co: 15 dni
 • Ostatni wpis: 7 lat temu, 21:58
 • Licznik odwiedzin: 57 873 / 3252 dni
 
magdalenkacm
 
Polecam Wam blog
oraz nowy wpis, który nosi tytuł: Jak oszczędzać na jedzeniu czyli optymalizacja eksploatacji
www.akademiawitalnosci.pl/jak-oszczedzac-na-jedz…
"Nawet decyzja o tym co włożyć do ust może być decyzją mądrą lub głupią. Czyniącą Cię zdrowszym lub od zdrowia Cię oddalającą. Czyniącą Cię finansowo bogatszym lub biedniejszym. Każda zresztą najmniejsza decyzja, bo nasz dzień składa się z setek malutkich decyzji, z tysięcy drobnych działań. Nowoczesny świat jest jednak pełen pokus, a w tle odbywa się walka o nasze dusze, nasze zdrowie i nasze pieniądze. O nasze przekonania. Dopóki jesteśmy uczepieni wpojonych nam wzorców myślowych i przekonań, będziemy myśleć że „tak musi być” i uważać obecny stan rzeczy za normalny – to że chorujemy, daliśmy się znowu zrobić w konia albo nie mamy wystarczającej ilości pieniędzy."
Jak-przyciągnąć-zdrowie-i-witalność.jpg

"Oto tabelka z przykładowymi produktami: popatrz ile dziennie wrzucasz w siebie bezwartościowego dla Twojego organizmu pokarmu odżywiając się tradycyjnie (białe pieczywo, słodycze, napoje gazowane, nabiał, mięso, ziemniaki, zielonolistne warzywa tylko jako symboliczny dodatek). W stosunku do warzyw i owoców w tabelce podano wartości dla surowego pokarmu, weź pod uwagę zatem, że podsmażany na patelni szpinak nie będzie już miał 739 punktów w skali ANDI, a kompot z truskawek nie będzie miał ich 212. Spora część witamin czy cennych fitozwiązków ulega zniszczeniu podczas obróbki cieplnej.

ANDI.jpg

Żywność jednym słowem ma odżywiać. Jak sama nazwa wskazuje. Koniec, kropka. Nie ma lipy. Żadnych kompromisów. Przynajmniej nie na co dzień. Święta czy rodzinne uroczystości to co innego, można sobie pozwolić i uświętować ten dzień. Wyjątek od reguły jest OK, po to są święta. Ale robić sobie święta codziennie – nie, nie i jeszcze raz nie!"

Zapraszam do zapoznania się z całością posta.

Pozdrawiam i życzę zdrówka!

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  @Szpunka: O prosze... to w takim razie trudno Ci znaleźć produkty w sklepach odpowiadające wymaganiom Twojej diety. W styczniu br. roku postanowiłam zmienić swój styl życia i mojej rodziny na zdrowszy, co niestety rzy małych dzieciach jest dość trudne do wdrążenia, ale małymi kroczkami cały czas realizuje swój plan w uświadamianiu siebie i mojej rodziny co Warto zjeść a czego Nie! Ja nie mam żadnej specjalnej diety jak Ty. Powiedz skąd bierzesz pomysły do potraw, które możesz jeść aby były w pełni wartościowe i odżywcze?
  Ciesze się że ktoś jeszcze podziela moje zainteresowania zdrowym odżywianiem się i nie idzie ślepo za reklamowanymi produktami, które niestety często są pełne chemii... ;/
   
 •  
   
  Mam świra na punkcie zdrowego odżywiania.Ze względu na choroby jestem na diecie bezglutenowej,bez mlecznej,bez mięsnej,najprawdopodobniej za niedługo będę musiała przejść też na bezcukrową,bez węglowodanową.Jedzenie ma cholerneee znaczenie! Jest tyle ukrytych nietolerancji i alergii pokarmowych!